Menu

ZANZIBAR KITEBOARDING

KITEBOARDING & KITESURFING ZANZIBAR

Ostrov Zanzibar se nachází na východním pobřeží Afriky a spadá pod Tanzánii.

12305605_10205274177401878_310147110_n

Je zhruba 90km dlouhý a 50km široký. Jeho poloha je u rovníku, takže opalovací krém s vysokým faktorem je samozřejmostí a hlavně nutností.

Jestli si chcete užít průzračně modrou vodu, ideální podmínky pro ježdění a výuku, teplo, vlny, je Zanzibar jasnou volbou. Ostrov je krásně zelený, plný tropických palem, čerstvého ovoce a se spoustou fauny.

Teplota vzduchu se běžně přehoupne přes 30°C, teplota vody okolo 25°C. Nejteplejší měsíce jsou leden a únor. Africká „zima“ je v červenci a srpnu, ta se ale spíše než nízkými teplotami vyznačuje spíše občasnými přeháňkami. Neopreny rozhodně můžete nechat doma celoročně.

PKiteboarding Pwani Mchangani Zanzibarro kiteboarding je nejhojněji využíváno východní pobřeží ostrova. To se vyznačuje po celé délce obrovskou lagunou, která je ve vzdálenosti zhruba 1,5 – 2km oddělená od Indického oceánu korálovým reefem, kde se tvoří vlny.

Laguna se napouští vlivem přílivu a odlivu (2x za den příliv a 2x odliv), někdy se může i stát, že voda ustoupí o několik set metrů. Záleží i na fázi měsíce a na jakém místě se nacházíte. V našem centru vám vždycky řekneme aktuální podmínky.

V laguně se dá pilovat freestyle a jsou zde perfektní podmínky pro výuku, reef je zase ideálním místem pro milovníky vln a kitesurfingu.

Na ostrově jsou v podstatě dvě větrné sezony podle druhu větru:

Kaskasi – od ½ prosince do března (africké léto) fouká vítr ze severovýchodu, většinou side onshore – onshore

Kusi (silnější) – od ½ června do října (africká zima) fouká vítr z jihovýchodu, také většinou side onshore

ZAN53

V období africké zimy fouká vítr na menší velikosti kitů a je chladnější, často jezdíme velikost 7 – 12 m2, v podvečerních hodinách se začíná lehce ochlazovat a když fouká přijde vám určitě vhod mikina.

Africké léto je zase dokonalou ukázkou tropického podnebí. Jsou vysoké teploty a vlhkost, vítr je často kombinace frontálních větrů a termiky, proto ráno čast fouká ze severu/severovýchodu a odpoledne se vítr stáčí na prakticky čistý východ (on shore). V čase změny směru větru vítr na chvíli skoro ustane a jakmile se směr otočí zase se rozjede.

Průměrná síla větru je okolo 16knotů, obvykle roste v pozdním odpoledni a brzkém večeru.
Nejběžnější velikosti kitů jsou v zimě 12, 10 a 9, ale vyskytnou se i dny na 7, v letním období i velikosti 14 a 17. Vždy to samozřejmě záleží na vaší váze a vašich schopnostech.

Z Evropy je ostrov perfektně dostupný leteckými společnostmi Condor, FlyDubai, TUIfly, Oman Air, Turkish Airlines, Neos Airstačí prohled nabídky vyhledávačů letenek nebo přímo stránky leteckých společností, nebo možno zajistit celý zájezd od cestovních kanceláří EximTours, Fisher, doporučujeme zapátrat po lastminutech.

Ubytování vám můžeme nabídnout přímo u nás v resortu WAIKIKI ZANZIBAR RESORT oblasti Pwani Mchangani na severu východního pobřeží, kde je podle dlouhodobých statistik silnější vítr než na jihu. Nebo nás neváhejte kontaktovat pro další možnosti.

 

 

Swell Kitecenter Zanzibar je přímo v resortu na soukromé pláži, takže si můžete užívat spoustu místa na výuku a ježdění nebo dlouhé procházky a relax. Pro bližší informace k cenám ubytování nás kontaktujte.

Při vstupu na ostrov je vyžadováno uhrazení turistického víza 50$ (platnost 3měsíce)

Podle aktuálních informací, které máme z Oddělení očkování a cestovní medicíny, ze Zdravotního ústavu v Plzni, se na Zanzibaru od roku 2008 nevyskytuje malárie ani žlutá zimnice, takže není bezpodmínečně nutné se očkovat a brát antimalarika.
Nezapomeňte si ale do zavazadla přibalit repelent vhodný do tropických oblastí (doporučujeme Predator MAXX nebo ULTRATHON).
Doporučujeme použít ve večerních hodinách a na místech, kde nefouká.
Toto je však pouze v případě, že letíte přímým letem na Zanzibar.
Při mezipřistání v Africe po vás bude po přistání na Zanzibar vyžadován očkovací průkaz s osvědčením o očkování proti žluté zimnici. To samé platí, pokud se rozhodnete vyrazit na výlet na Safari do Tanzánie. Pokud bude očkování vyžadováno a vy ho mít nebudete, můžou vám vakcínu aplikovat přímo na letišti. O nejvhodnějším postupu se poraďte s vaším lékařem.

Pokud vás zajímá víc informací o Zanzibaru a dalších aktivitách stačí pokračovat na stránku ZANZIBAR VÝLETY

Exkurze do světa koření, potápění, plavání s delfíny, ostrov otroků a stoletých želv, Stone Town.

 

cs Czech