Menu

O NÁS

Swell Kiteschool - kiteboarding centre Zanzibar

Swell Kiteschool není jen název centra, ale je to jméno našeho snu.

Swell Kiteschool je realita plné energie do ní vložené, plná smíchu a slz, odhodlání a síly.

Swell Kiteschool je projekt nás dvou nadšenců a bláznů z Čech, kteří se rozhodli, že si nenechají utéct příležitost postavit si svůj sen na tropickém ostrově v indickém oceánu.

A stavíme ho každý den, někdy musíme hlavou prorazit pár úřednických zdí a zhluboka dýchat.
Za odměnu ale dostáváme úsměvy od ucha k uchu našich studentů a čím dál tím víc víme, že to, co děláme, děláme dobře.

Jsme totiž Češi a o těch se říká, že mají “zlaté ručičky”.
Tak snad to platí i u nás, můžete se zastavit to zhodnotit sami.

Náš challenge začal v roce 2013, kdy jsme se potkali.        O pardon, kdo my?
Štěpánka a Vlasta.
Štěpánka v té době zouvala po spoustě let u Seznamu.cz vysoké podpatky a “obchoďáckou” uniformu a Vlasta byl v té době hlavním instruktorem u velké české kiteboardingové školy.
Ale jak se to tak stává, někdy se prostě stanou věci, které vás ani nenapadnou a tak jsme se my dva potkali.
Štěpánku kiteboarding tak nadchl, že nápad s totální změnou života a směru nebyl nic šíleného.
Rok na to už jsme trávili letní sezónu spolu v Řecku, kde se začal rodit nápad na vlastní školu.
Swell Wetsuits custom neopreny

 

Respektive napřed se Štěpánka vrhla na výrobu custom neoprenů pod značkou Swell Wetsuits, ale protože jsme byli většinu roku mimo ČR nebylo dost dobře realizovatelné celý výrobní proces uřídit.
Tak jsme prostě veškerou energii nasměrovali do školy.

 

Swell Kiteschool na KapverdáchStrávili jsme zimu na Kapverdském ostrově Sal ve spolupráci s centrem Caboverde Adventure, kde jsme začali naplno rozjezd školy.
Sezóna tam byla skvělá, Sal má nezaměnitelnou atmosféru a energii a určitě se tam budeme rádi vracet.
Pak přišlo léto v Řecku, kde nás ale zastihla ona slavná řecká krize a my se přesunuli zpátky do Čech, kde jsme zůstali po zbytek léta a vymýšleli plány na zimu.
Bohužel v té době nás tahle řecká krize stála tolik peněz, že jsme se rozhodli zkusit zimní sezonu štěstí jako instruktoři v jiné škole.

Zanzibar ráj dovolenéA tak jsme se dostali na Zanzibar.
Po třech sezónách práce jako instruktoři a pak vedoucí centra se nám naskytla možnost si otevřít centrum vlastní.
Bylo to vlastně re-otevření, jen jsme se ze západního pobřeží Afriky přesunuli na východní. Z divokého a studeného Atlantiku do klidného a teplého Indického oceánu. A jeden z důvodů, proč jsme tuhle možnost dostali jsou právě naše “zlaté české ručičky” a obrovský entuziasmus, který do naší práce vkládáme.

A protože rádi podporujeme domácí značky a ony zlaté ruce, začali jsme spolupracovat s českou značkou Kiboko Paddleboards, od kterých máme paddleboardy a slovenskými CrazyFly Kiteboarding, kteří se každý rok dostávají do popředí v žebříčku nejlepčích značek kiteboardingového vybavení.

Není to jen procházka růžovým sadem, jsou dny slunečné a zamračené, ale ve dvou se to lépe táhne a naším snem je udělat ze Swell Kiteschool nejlepší kite centrum v severní části východního pobřeží ostrova.

Milujeme ZanzibarA my to prostě milujeme, milujeme vůni oceánu, vítr v uších, písek pod nohama, milujeme dělat lidi stejně zapálenými do toho co pro nás samotné je životem.
Milujeme pořád vymýšlet nové věci, kterými se odlišíme a zlepšíme.
A když se něco dělá s láskou, tak to tam je prostě cítit.
Pojďte to milovat s námi.

 

Vlasta Swell Kiteschool Zanzibar

VLASTA HNOJSKÝ
– hlavní instruktor, spoluzakladatel Swell Kiteschool – “koule a ruce Swellu”
Vlasta poprvé přičichl k powerkitingu v roce 2005, kdy jeho kamarád z nákupu windsurfingového vybavení přivezl dva “padáky” (čti kity).
Metodou pokus omyl zdolal z počátku po břiše a zádech několik luk, nachodil spoustu kilometrů s kitem v podpáždí, když ho vítr zavál tam, kam neměl a probodydraggoval několik vodních ploch.
Našel ale, i přes tvrdé začátky, v kitingu velkého koníčka.                                                                                                                                          Vlasta landkitingAbsolvoval kurz landkitingu, který mu urovnal některé funkční principy a odladil chyby, začal si přikupovat další kity, mountainboardy, prkna na snowkiting a vodu.
A vlastně mu ani tak moc nevadilo, že v Čechách nemáme moře ani oceány.
Trávil s kitem v ruce každou volnou chvíli, stal se z něj skoro profesionální meteorolog (což je většina kitujících Čechů) a když tomu podmínky daly, odjezdil x set dnů z roku, v Čechách.
Život nám ale rád chystá různé druhy změn a tak tomu nebylo jinak ani u něj.
V roce 2010 se stal kiteboarding jeho prací.
Pracoval pro velké české cetrum v Čechách, na německé Rujáně, v Řecku, na Kapverdách.
A snil o tom, mít jednou centrum vlastní.
Vlasta rayleeTak potkal Štěpánku, se kterou se ten sen začal realizovat, opustil místo běžného instruktora a vrhl se do nejistých vod kiteboardingového bussinesu. Nejistých? Ano, jsme závislí na větru a tomu díky bohu ještě neumíme poručit.
On s dlouholetými zkušenostmi kitera a instruktora, pečlivý a důsledný, trpělivý, ona se zkušenostmi v obchodě, v práci s lidmi, s obrovským nadšením, chutí a vůlí.

Vlastovou vášní je jízda na směrovém prkně tzv. vlnovce, na které sjíždí vlny a učí se strappless triky (bez poutek na nohy). Rozhodně ale rád posouvá svou laťku i ve freestylu na klasickém twintip prkně a je skvělým učitelem těchto triků pro začátečníky i pokročilé.
Na svém seznamu má stovky spokojených kiterů a kiterek. Jeho oblíbenou „suchozemskou“ aktivitou je běhání.

 

ŠTĚPÁNKA LECHNÝŘOVÁStepanka Swell Kiteschool                                                                     – instruktorka, koordinátorka kurzů a ubytování, social media, spoluzakladatelka Swell Kiteschool – “prsa a hlava Swellu”
Štěpánky cesta ke kiteboardingu nebyla tak trnitá a dlouhá jako Vlastova, naskočila na dobře rozjetou vlnu v době, kdy už byl kiteboarding poměrně známým sportem.
Kitovat jí naučil Vlasta, a jak to tak bývá, život s instruktorem z ní udělal instruktorku paralelně co se z ní stávala kiterka.
V začátku se věnovala hlavně svému projektu na výrobu custom neoprenů pod značkou Swell Wetsuits, ale z časových a koordinačních důvodů nebylo možné na projektu dlouhodobě pokračovat. Rozhodla se naplno věnovat s Vlastou projektu školy kiteboardingu. Momentálně jsou neopreny ve “stand by” modu a kdo ví, jednou…
V začátcích pomáhala Vlastovi s koordinací kurzů, věnovala se webu a pak začala pomalu učit.
Se Zanzibarem se ale její život stal ze 100% životem člověka, který podniká v tom, co miluje.

Swell Kiteschool - paddelboarding ZanzibarVěnuje se nejen učení, ale má na starosti web a sociální media, komunikaci s klienty a partnery, grafickou stránku Swell Kiteschool a spolu s Vlastou každou chvíli vymýšlí, co by nového mohli zapojit do centra a zvýšit tím jak povědomí o značce tak zlepšit pohodlí a komfort studentů. A mezi tím vším piluje nové freestylové triky a předává svoje nadšení dalším lidem. V jejích rukách se stává kiterkou i to nejbázlivější děvče, krůček po krůčku pomáhá odbourat strach a najít vášeň. Miluje paddleboarding, který jí slouží i jako antistresová terapie.

 

Swell Kiteschool teamTak to jsme my dva.                                                                    Chtěli jsme vám ukázat, kdo a co za Swell Kiteschool stojí.
Seznámit vás s námi, ať vidíte, že jsme lidi z masa a kostí.
V centru je s námi plážový asistent Wilson, který je nápomocný a ve všech směrech ochotný vám pomoci a další instruktoři, které pro vás pečlivě vybíráme.
Naším cílem je přiblížit vám kiteboarding jako životní styl, nejen sport.
Neslibujeme nikomu zázraky a netlačíme do ničeho, na co se necítí.
Ale stejně tak jako nám, i vám může tenhle krásný sport změnit život a pohled na žití.

cs Czech